درباره درمان آرتروز زانو با ازن تراپی

درمان آرتروز زانو با ازن تراپی : یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد با آن مواجه باشند زانو درد می باشد. زانو درد از جمله درد هایی می باشد که انجام فعالیت های روزمره فرد را دچار مشکل می سازد و فرد دچار کم تحرکی خواهد شد.

ازن تراپی

ازن تراپی یا ازن درمانی شیوه ای نوین می باشد که توسط تزریق گاز ازن با غلظت های مختلف انجام می شود. میزان غلظت گاز و همچنین تعداد جلسات درمانی بسته به شرایط هر فرد متغیر می باشد و پس از بررسی در جلسه اول توسط پزشک مشخص خواهد شد.

مزایای ازن تراپی

 • ازن تراپی هیچگونه عوارض جانبی نخواهد داشت.
 • ازن تراپی با کمترین درد و به راحتی قابل انجام است.
 • به دلیل تزریق گاز به محل مورد درمان ، گاز ازن به طور یکنواخت در همه نواحی پخش خواهد شد و این موجب درمان تدریجی می شود.

درمان آرتروز زانو با ازن تراپی

نتیجه درمان ازن تراپی

همانطور که گفته شد میزان غلظت گاز و همچنین تعداد جلسات درمانی ازن تراپی بسته به شرایط هر فرد و با توجه به میزان ساییدگی و سطح آسیب زانو ، متغیر می باشد. به عنوان مثال ممکن است یک نفر بعد از دو جلسه درمان شود ولی برخی از افراد نیاز به جلسات بیشتر درمانی خواهند داشت.

به طور کلی تعداد جلسات و همچنین میزان غلظت گاز ازن ، بعد از جلسه اول درمان و بررسی و معاینات توسط پزشک طب فیزیکی مشخص خواهد شد.

دلایل درد زانوضربات

 1. شکستگی ها
 2. ضعف عضلات
 3. پوکی استخوان
 4. فشار ناشی از وزن
 5. تخریب غضروف ها
 6. ساییدگی های مفصلی
 7. مشکلات ناحیه کشکک
 8. کشیدگی و آسیب لیگامان و تاندون ها
 9. تخریب مفاصل در بیماران مبتلابه آرتریت

 

درمان آرتروز زانو با ازن تراپی

درمان آرتروز زانو

اغلب به منظور درمان آرتروز مفاصل از دارو های ضد التهابی خوراکی ، تزریق در مفصل و در موارد خیلی حاد از جراحی تعویض مفصل استفاده می گردد.

برای تزریق ، از کورتون ، ژل های اسیدی هیالورنیک ، پی آر پی و ازن تراپی استفاده می شود.

درمان آرتروز زانو با ازن تراپی ممکن است ؟

ازن تراپی یا ازن درمانی ، نوعی روش درمانی تزریقی می باشد که منجر به بازگشت خون به نسوج شده و با فراهم ساختن مواد مورد نیاز نسوج آسیب دیده ، به بهبود آن ها می انجامد.

ازن در واقع ، ترکیبی از پروکائین و دوزهایی از هورمون های استروئیدی می باشد که سبب کاهش درد شده و از فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن جلوگیری به عمل می آورد و همچنین با آماده سازی مواد لازم برای بافت ها ، سبب بهبود آن ها می شود.

توجه داشته باشید که در ازن تراپی ؛ اکسیژن ، مواد ضد التهاب و ازن به منظور ترمیم نسوج ؛ مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی تزریق ازن در مفصل زانو ، موجب تحریک جریان خون و افزایش اکسیژن در سلول ها شده و انرژی آن ها را افزایش داده و بدین ترتیب بافت های آسیب دیده ناشی از آرتروز زانو را بازسازی و ترمیم می کند.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram