درمان دیسک کمر و گردن

درمان دیسک کمر و گردن : دیسک کمر و گردن از رایج ترین عوارضی است که می تواند هر ناحیه ای از ستون فقرات را درگیر کند ، اما عمدتا بر روی نواحی کمر و گردن تاثیر می گذارد.

ستون فقرات متشکل از مهره های متصل به هم است ، در مرکز مهره ها بخشی قرار دارد که نخاع نامیده می شود. وجود نخاع در میان ستون فقرات برای پیشگیری از آسیب به ستون فقرات می باشد.

عصب‌ های منتشر شده از نخاع به سراسر بدن منجر به ارسال پیام بین اعضای بدن و مغز می شود. به طور مثال از طریق عصب های مغز ، دستور حرکت عضلات بدن  ارسال می شود.

بنابراین در افراد مبتلا به دیسک کمر و گردن ، پیام درد گردن و کمر از طریق عصب های مغز ارسال می گردد.

عوامل ایجاد کننده دیسک دیسک کمر و گردن

  • افزایش وزن
  • بالا رفتن سن
  • مصرف سیگار
  • خم نمودن بیش از اندازه گردن
  • مشاغلی که نیاز به بلند کردن اجسام سنگین دارند.

درمان دیسک کمر و گردن

 

درمان دیسک کمر و گردن چیست

افرادی که مبتلا به بیماری دیسک کمر و گردن می باشند در وهله اول به دنبال روشی غیرجراحی برای درمان این عارضه می باشند. در ادامه به معرفی راه های غیرجراحی درمان دیسک کمر و گردن می پردازیم :

ورزش درمانی و حرکات اصلاحی

به کمک حرکات ورزشی مناسب یا اصطلاحا ورزش درمانی که توسط پزشک متخصص به بیمار اموزش داده می شود ، می توان درد دیسک گردن و کمر را کاهش داده و به دنبال آن عملکرد بدن را بهبود بخشید.

ازن تراپی

ازن تراپی روشی نوین و اثرگذار در درمان بیماری های مفصلی و عضلانی و همچنین دیسک های کمری و گردنی می باشد.

فرآیند درمان دیسک گردن و کمر به کمک ازن تراپی بدین صورت است که تزریق ازن در ناحیه گردن و کمر ، توسط پزشک متخصص به روشی کاملا تخصصی تزریق می شود و منجر به تنظیم سیستم ایمنی بدن شده و در نتیجه بدن را در بهترین وضعیت قرار می دهد.

لیزر درمانی

امروزه از لیزر درمانی برای درمان دیسک استفاده می شود و به دلیل اثربخشی سریع آن در کلینیک های توانبخشی و طب فیزیکی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. درمان دیسک کمرو گردن با لیزر و تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می گردد.

فرآیند درمان دیسک گردن و کمر با لیزر درمانی به این صورت است که تحت بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می گیرد و طی آن سوزن ظریفی از طریق تصاویر اشعه ایکس به دیسک برجسته وارد می شود.

در ادامه ، فیبر نوری درون سوزن قرار گرفته و از طریق فیبر انرژی لیزر تابیده می شود که باعث بخار شدن بخشی بسیار جزئی از مرکز دیسک شده و یک خلاء کوچک ایجاد می نماید که منجر به دفع فتق از ریشه عصب شده و در نهایت درد تسکین می یابد.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram